Viešas muzikos klausymasis. Kas tai?

Muzikos mes klausome visi. Kas rečiau, o kas dažniau, tačiau tokie meno kūriniai mus geba atpalaiduoti, motyvuoti, padėti geriau suprasti savo išgyvenimus ar net padėti priimti rimtus gyvenimo sprendimus.

Kitaip tariant – tai galinga priemonė kuri padeda mums išgyventi tam tikrą nuotaiką ir sukelia tam tikrus pojūčius.

Kalbant apie frazę „viešas muzikos klausymas“ mums prieš akis sušmėžuoja nemažai asociacijų – ar tai mūsų jaukus restoranas, šėlsmas koncerte ar smagus vakarėlis su draugais.

Vis dėl to jei kalbame apie muziką kaip priemonę verslui, viešasis muzikos atlikimas įgauna kiek kitokią prasmę.

Šiame straipsnyje – apie tai ką reikia žinoti jeigu planuojame muziką leisti viešoje erdvėje.

Muzika – kaip priemonė viešoje erdvėje

Jei esate verslo atstovas apie muzikos atlikimo viešai principą ko gero esate bent kiek girdėję. Norėdami viešai atlikti bet kokį autorinėmis teisėmis saugomą kūrinį turite gauti leidimą iš kūrinio autoriaus arba jo interesus tvarkančio atstovo.

Nesvarbu ar turite įsigiję mokamą „Spotify“, „Apple Music“ ar kitos muzikos transliavimo platformos mokamą prenumeratą, tam tikros atlikėjo muzikinį albumą, o galbūt kūrinius leidžiate tiesiai iš oficialus kūrėjo „Youtube“ kanalo – visos šios platformos yra skirtos muzikos klausytis privačiai, na o leidimas viešam atlikimui turi būti gautas bet kokiu atveju.

Tai galioja naktiniams klubams, restoranams, sporto salėms, tiek ir koncertoms ar diskotekoms kurias jūs planuojate organizuoti – visa tai teisiškai yra skaitoma kaip viešoji erdvė kurioje renkasi žmonės, net jeigu jų pagrindinis tikslas nėra ateiti klausytis muzikos.

Kas apskritai yra laikoma viešąją erdve?

Viešu kūrinio atlikimu yra laikomas jo atlikimas įvairiomis formomis ne privačiai. Tai būtų kūrinio originalo ar jo kopijų atlikimas, transliavimas, retransliavimas, atlikimas gyvai, grojimas, dainavimas ar netgi perteikimas kitokia forma, kaip pavyzdžiui audiovizualine forma.

Tam, kad galima būtų muzikinius kūrinius legaliai jums reikia gauti licenciją iš pačio autoriaus ar jo įgalioto atstovo. Lietuvoje paprastai tokiais reikalais užsiiminėja organizacija LATGA. Jos veikimo principas yra atstovauti Lietuvos ir užsienio šalių atlikėjų interesus susijusius su jų sukurta muzika ir parūpinti jiems atlygį už atliekamą muziką.

Kuomet verslo atstovas norėdamas kūrinius atlikti viešoje erdvėje įsigyja licenciją, už ją sumokėti pinigai yra perduodami autoriams ar jų atstovams atlygio principu. Verta žinoti ir tai, jog licencijų kainos taip pat skiriasi.

Čia įtakos daro tokie dalykai kaip patalpos dydis, kokios paskirties yra pats verslas, kaip dažnai ši muzika bus atliekama ir kiti panašūs principai, kurie yra individualiai suderinami su kiekvienu licencijos gavėju sutartyje.

Ar įmanoma supaprastinti galimybę viešai leisti muziką?

Tikrai taip. LATGA nėra vienintelė organizacija turinti teisę suteikti licenciją viešam muzikos atlikimui verslininkams turintiems nuolatinį verslą ar organizuojantiems renginius.

Mes, cherrymusic.lt komanda galime pasirūpinti visais formalumais suformuojant teisingą sutartį kuri leis viešai klausytis muzikos visiems jūsų versle apsilankiusiems klientams.

Garantuojame, jog padėsime surasti geriausią sprendimą jūsų rengiams ar verslui. Taip, kad praturtinkite savo aplinką legalia muzika!

Pabaigai

Straipsnyje aptarėme viešą muzikos atlikimą ir klausymąsi. Kaip žinia, norint, jog jūsų versle skambėtų legali muzika neužtenka vien mokėti už muzikos platformos prenumeratą ar įsigyti muzikinį įrašą, kitu atveju jūsų gali laukti baudos ir teisiniai nemalonumai.

Auginkite savo verslą

Nedidelė investicija, suteikianti jūsų verslui didelį konkurencinį pranašumą!

0
    0
    Krepšelis
    Jūsų krepšelis yra tuščiasGrįžti į parduotuvę