Nelegali muzika – gali tekti susimokėti baudą

Muzika ir verslas – neatsiejami dalykai. Atėjus į naktinį klubą – ji bus pagrindas pašėlti ir pasilinksminti, bare su draugais – priemonė smagiai pasėdėti ir atsipalaiduoti, o apsilankant parduotuvėje – pakelti nuotaiką po sunkios darbo dienos.

Taigi muzika yra svarbi praktiškai bet kokioje mūsų kasdienybės dalyje. Tą mes puikiai suprantame, o tą supranta ir verslininkai, todėl daugelis net neįsivaizduoja savo verslo veikimo, neturint tinkamų garso takelių klientams.

Vis dėlto, nėra taip paprasta ją pradėti groti kaip, kad gali pasirodyti. Norint muziką leisti viešoje vietoje, tam reikia tinkamo leidimo tą daryti legaliai.

Kodėl tai yra svarbu ir kas gali laukti nepaklūstančių?

Apie tai šiame straipsnyje.

Muzika viešoje erdvėje – kodėl privalote turėti leidimą?

Jeigu įsigijote „Spotify“ prenumeratą ar nusipirkote vieno iš populiariausių dabartinių atlikėjų kompaktinę plokštelę, tai dar nėra viskas norint ją atlikinėti viešai ir naudoti kaip muzikinį foną savo versle.

Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti nesąžininga, juk sumokėjote pinigus, vadinasi turite teisę klausytis muzikos legaliai, tiesa?

Taip, tiesa, tačiau tik iš dalies. Muzikos transliavimo platformos tokios kaip „Apple Music“, „Spotify“, „Tidal“ ar „Youtube“ suteikia jums teisę klausytis muzikos privačiai – namuose, gimtadieniuose ir panašiai.

Viešas muzikos atlikimas teisiškai yra apibrėžiamas kaip visiškai kitas dalykas.

Bet koks muzikos transliavimas, retransliavimas, pergrojimas, atlikimas gyvai ar panašiai viešojoje erdvėje neturint sutikimo iš asmens, kuriam priklauso kūrinio autorinės teisės ar atitinkamo jo atstovo, yra laikomas nelegaliu.

Nepaisant šių taisyklių pažeidėjų gali laukti nemenkos piniginės baudos ir kito pobūdžio sankcijos už grubų autorių teisių pažeidimą. Neretai įmonė už tokį pažeidimą yra paduodama ir teismo žinion.

Kaip galiu legaliai naudoti muziką savo versle?

Kaip jau sakėme, norint muziką viešojoje erdvėje naudoti legaliai, tam yra reikalinga licencija, kuri suteikia jums teisę tai daryti. Viena iš pagrindinių organizacijų besirūpinančių autorių teisių atstovavimu ir jų priežiūra yra LATGA.

Ši, dar 1990 metais įkurta, organizacija prižiūri ne tik Lietuvos, bet ir užsienio atstovų kūrinių atlikimą Lietuvoje, suteikia licencijas verslininkams, renka ir kaupia atlygį šių kūrinių autoriams.

Priešingu atveju, nenustebkite, jeigu jūsų kavinė, sporto klubas, restoranas ar nemokamai organizuojamas koncertas atneš jums piniginių nuobaudų už pažeistus įstatymus.

Ar yra greitesnių ir paprastesnių alternatyvų?

Tikrai taip, tai būtume mes – Cherry Music. Lygiai taip pat, kaip LATGA, turime pilną teisę suteikti visiems norintiems verslininkams gauti leidimą atlikinėti Lietuvos ar užsienio atstovų kūrinius viešose erdvėse nesvarbu ar tai būtų koncertai, ar nuolatiniai verslai.

Turime nemenką,  ilgametę patirtį, kurios dėka galime rasti geriausią sprendimą bet kokio masto ar strities verslui norinčiam leisti autorinių teisių saugomą muziką viešai.

Tereikia kreiptis į mus atsiunčiant pagrindinę informaciją ir jūsų licencijos sutartį greitai paruošime.

Pabaigai

Straipsnyje trumpai aptarėme, kodėl kiekvienas verslininkas privalo turėti leidimą norint leisti muziką viešoje vietoje. Paprasčiausia to priežastis – piniginės nuobaudos, kurios gali grėsti bet kokio dydžio verslui, o galbūt net pažeisti ir jo reputaciją.

Auginkite savo verslą

Nedidelė investicija, suteikianti jūsų verslui didelį konkurencinį pranašumą!

0
    0
    Krepšelis
    Jūsų krepšelis yra tuščiasGrįžti į parduotuvę