Kodėl muzika verslui yra tokia svarbi?

Ar kada pagalvojote, kodėl prabangiame restorane dažniausiai skamba klasikinė muzika ar džiazas, tuo tarpu greitojo maisto užkandinėje girdėsite ritmingesnius populiariosios muzikos kūrinius? Atsakymas labai paprastas: restoranų šeimininkai į savo maitinimo įstaigas klientus stengiasi privilioti ne tik geru maistu, bet ir kurdami tam tikrą atmosferą.

Be puikaus aptarnavimo, interjero detalių, kartais net malonaus kvapo, muzika yra vienas svarbiausių dalykų, kuris įstrigs apsilankius viešoje maitinimo ar paslaugų vietoje. Kartais to sąmoningai ir nesuvokiame, tačiau muzika mums kelia asociacijas, žadina prisiminimus ir tokiu būdu sukuria tam tikrą savijautą. Ryšį tarp muzikos ir  vartotojų elgsenos yra parodę įvairūs moksliniai tyrimai.

Muzika komercinėse erdvėse turi įtakos ir mūsų sprendimų priėmimui. Švelnesnė ir vidutinio tempo muzika mus ramina: todėl neskubėdami vaikštome po prekybos centrą ar lėčiau valgome, labiau mėgaujamės maistu ir dažniau užsigeriame. Taip ilgesnį laiką praleidžiame restorane ar išleidžiame daugiau pinigų apsipirkinėdami.

Greita ir energinga muzika mus motyvuoja greičiau judėti – tad visai nenuostabu, kad dažniausiai tokia muzika ir groja sporto klubų salėse. Kai muzika sporto klubuose yra aktyvi, motyvuojanti, nuolat palaikanti tempą ir energiją, tai ir sportuoti yra kur kas smagiau ir lengviau.

Muzika ir garsai mums kelia įvairius prisiminimus, kuria asociacijas ir žadina jausmus. Pavyzdžiui, skambant jūros bangų ošimui, lankytojai prisimena atostogas, atsipalaiduoja ir labiau mėgaujasi patiekiamomis jūros gėrybėmis bei žuvimi. Tuo tarpu užvedančios ir jausmingos salsos melodijos asocijuojasi su pakilia nuotaika, šokiais ir svaiginančiais kokteiliais, kuriuos kaip mat ir norisi užsisakyti.

Be to, muzika sukuria stiprias asociacijas ir su konkrečia vieta: jei ten groja gera muzika, labai tikėtina, kad į tą vietą dar ne kartą sugrįšite. Žmonės kartais pamiršta, kokius tiksliai patiekalus valgė viename ar kitame restorane, tačiau visada prisimena, kur puikiai jautėsi ir gerai praleido laiką.

Nepaprastas muzikos ir vartotojų ryšys yra nuolatinių tyrimų objektas ir tikriausiai dar daug dalykų yra neatskleista. Tačiau mes ir intuityviai jaučiame, kad muzika yra be galo svarbus faktorius kuriant gerą atmosferą ir pakilią nuotaiką. Tad patikėkite šį uždavinį profesionalams – CHERRY MUSIC padės nuspręsti, kokią muziką pa(si)rinkti, kad klientai pas jus sugrįžtų.

Auginkite savo verslą

Nedidelė investicija, suteikianti jūsų verslui didelį konkurencinį pranašumą!

0
    0
    Krepšelis
    Jūsų krepšelis yra tuščiasGrįžti į parduotuvę