Kodėl muzikos turime klausytis legaliai?

Seniau, kai nebuvo interneto, pasiklausyti mėgstamų muzikos atlikėjų ir grupių tebuvo kelios galimybės – išgirsti juos per radiją arba įsigyti jų išleistą albumą.

Dabar beveik nebeįsivaizduojamas muzikos klausymasis be tam skirtų platformų – „Spotify“, „Apple Music“, „Deezer“, „Tidal“ ar visiems pažįstama ir visų kasdien naudojama „YouTube“.

Šios ir kitos muzikos klausymo platformos siūlo tiek mokamas, tiek nemokamas versijas. Nemokamų versijų naudotojams paprastai tenka tarp kūrinių išgirsti trumpus reklaminius intarpus, o mėgstami atlikėjo kūriniai skamba ne pagal pageidavimą, o atsitiktiniu principu bei su ribotu kiekiu peršokimų į kitą dainą, kas dažniausiai vartojus verčia pasirinkti mokamą versiją.

Tačiau labai svarbu žinoti, kad net ir pasirinkus mokamą tam tikros platformos versiją, muzikos klausytis galima tik privačioje erdvėje – namuose, darbe ar draugų rate. Jei muzika bus leidžiama viešai, tam reikalingos LATGA ir AGATA licencijos.

Kodėl „Spotify“ ar „YouTube“ muzika negali būti leidžiama kaip fonas?

Toks klausimas paprastai kyla verslininkams, kuriems dažnai atrodo, kad susimokėjus už „Spotify“ ar kitą muzikos klausymosi platformą, tarsi susimokama jau ir patiems atlikėjams už jų muziką.

Bet kaip jau buvo minėta, tai galioja tik tuo atveju, jei muzikos klausoma privačiai ir/ar asmeniniais tikslais, bet jeigu esate prekybos, paslaugų, maitinimo verslas ar organizuojate net ir nemokamą viešą renginį, kur muzika atliks tik foninį vaidmenį, jums vis tiek reikia įsigyti viešo atlikimo licencijas. Lietuvoje jas suteikia LATGA ir AGATA.

Kur gauti licencijas legaliams muzikos leidimui?

Norėdami groti muziką viešai (komercinėse erdvėse ar renginiuose) privalote įsigyti muzikos transliavimo licenciją. Įprastinis būdas tai padaryti – įsigyti licenciją iš kolektyvinių teisių administravimo organizacijų LATGA ir AGATA arba pasirinkti egzistuojančią alternatyvą – tiesioginę muzikos licenciją iš Cherry Music, kuri yra pigesnė, nes turi mažiau tarpininkų, o honorarai atlikėjams yra paskirstomi pagal faktinį jų kūrinių panaudojimą.

Auginkite savo verslą

Nedidelė investicija, suteikianti jūsų verslui didelį konkurencinį pranašumą!

0
    0
    Krepšelis
    Jūsų krepšelis yra tuščiasGrįžti į parduotuvę