Senais laikais kuomet neturėdavome interneto vienintelis būdas išgirsti savo mėgstamiausius atlikėjus būdavo užtikti jų kūrinių per radiją ar įsigyti jų išleistą albumą.
Laikai keičiasi, na o dabar užtenka įsigyti vieną iš muzikos transliacijos platformų tokių kaip „Spotify“, „Apple Music“, „Tidal“ arba tiesiog nuėjus į „Youtube“ įrašyti mėgstamo atlikėjo ar dainos pavadinimą bei galbūt atrasti kažką visiškai naujo tuo pačiu.
Tiesa visa tai yra skirta mums klausyti privačioje erdvėje – namuose, darbe ar draugų rate per šventes. Legalumo principas yra ypač aktualus renginių organizatoriams bei verslininkams planuojantiems muziką leisti viešai.
Kaip žinia, norint tai daryti neužtenka mokėti vien už pačios muzikos prenumeratas, o reikia ir licencijos leisti juos viešoje erdvėje.
Kodėl taip yra?
Tai paaiškinsime šiame straipsnyje.
Šis klausimas dažnai kyla verslininkams. Anaiptol, juk jeigu sumokėjote už „Spotify“ ar panašią platformą, jūs tarsi jau esate mokate atlikėjams už jų muziką.
Taip, jūs šiuo atveju esate teisūs, tačiau šios platformos yra skirtos privačiam muzikos vartojimui – ar tai būtų leidimas savo namuose ar draugų rate kuomet minite kokį svarbų jubiliejų ir t.t.
Viešam muzikos atlikimui yra taikomi atskiri ir griežti teisiniai principai. Visai nesvarbu ar jūsų verslas būtų restoranas, parduotuvė, kavinė ar sporto klubas – erdvė kurioje muzika atliks tik forninį vaidmenį, ar organizuojamas nemokamas koncertas ar diskoteka kur žmonės susirinks pasimėgauti muzika.
Norinti atlikinėti autorinių teisių saugomus kūrinius jums reikės įsigyti legalaus atlikimo licenciją jeigu viską norite pagal teisinius principus ir neužtraukti savo verslui didelių baudų.
Viena iš pagrindinių organizacijų kuri rūpinasi šiais reikalais ir gali suteikti jums leidimą norimą muziką atlikti viešoje erdvėje yra LATGA. Manome, jog apie ją jau esate kažkada girdėję.
Taip tai yra ta pati organizacija kuri spaudoje kelia bangas stebėdama autorių teisių pažeidimus.
Šios 1990 metais įsteigtos organizacijos veikimo principas yra užtikrinti, jog autorinėmis teisėmis saugomų muzikos kūrinių autorių ir/ar jų atstovų interesai būtų apsaugoti.
Ji rūpinasi ne tik Lietuvos, tačiau ir užsienio atlikėjų interesais ir rūpinasi, jog už jų viešą atlikimą būtų surenkamas ir perduodamas atitinkamas atlyginimas.
Prireikus, ši organizacija gali net atstovauti kūrėjų interesus teisme, jeigu pastebėtas labai rimtas šių teisių pažeidimas.
Taip, galite. LATGA nėra vienintelė organizacija Lietuvoje galinti suteikti pilną licenciją jūsų verslui atlikinėti muziką viešoje erdvėje.
Jei ieškote greitai ir labai paprastai surasti geriausią sprendimą savo verslui ir sudaryti visus legalumo principus atitinkančią muzikos licencijos sutartį, galite kreiptis į mus – cherrymusic.lt komandą.
Šioje srityje mes darbuojamės jau daugelį metų, todėl galime skubiai ir tikslingai surasti geriausią legalios muzikos leidimo sprendimą jūsų verslui ar organizuojamam renginiui. Kaip žinia, į sudaromą sutartį turi būti įvertintos ne tik patalpos kuriose muzika bus leidžiama, tačiau ir pats verslo principas, muzikos leidimo dažnumas ir t.t.
Mes visais šiais dalykais galime pasirūpinti greitai ir tiksliai.
Pabaigai
Šiame straipsnyje mes aptarėme muzikos klausymo legaliai aspektą. Kaip žinia, viešai jos laidai yra numatyti griežti teisiniai principai visai nesvarbu ar ją mes leisime iš įrašo, atlikinėsime gyvai ar kitaip atkartosime.
Linkime jūsų verslui sėkmės kuriai tikrai padės legalios muzikos ritmai!