Kodėl į madą grįžta patefonai ir vinilai?

Dar 90-ųjų pradžioje Lietuvos muzikos rinkoje pasirodė pirmieji muzikiniai kompaktiniai diskai kurie tuomet buvo pati naujausia muzikos atkūrimo technologija po truputėlį išstūmusi tradicinėmis jau tapusias vinilines plokšteles.

Visiems tuo metu atrodė, jog įsigyti albumą kasetės formatu ir kompaktinį diską yra tikrai modernu ir patogu. Tačiau prabėgo 30 metų ir muzikinėje rinkoje yra pastebima labai įdomi tendencija.

CD formatas – atgyvena, žmonės už muziką moką mėnesinėmis prenumeratomis, tačiau tuo pačiu metų iš lentynų vėl pradedamos graibstyti vinilinės plokštelės ir patefonai.

Taigi, kaip suprasti šį modernų fenomeną? Šiame straipsnyje bandysime pasigilinti būtent į tai.

Priežastys gali būti tiek mada, tiek technologijos

Šiuolaikiniai patefonai yra gaminami su kur kas aukštesniais kokybės standartais, o kartu patobulėjo ir pačios technologijos kuriomis yra spaudžiamos plokštelės.

Kitas dalykas – patogumas. Šiais laikais patefono nereikia jungti kartu prie milžiniškos garso aparatūros kartu su keliolika laidų.

Štai už maždaug 100-150 eurų sumą galime nuvykti į bet kokią elektronikos prekių parduotuvę ir įsigyti lagaminėlio principu pagamintą patefoną kuris muziką galės groti net ir sėdinti su draugais prie ežero, jeigu tik pakrausime jo baterijas.

Tik pagalvokite kaip smagu šiltą vasaros vakarą sėdėti laužo šviesoje ir mėgautis savo mėgstamiausių atlikėjų kūriniais, retkarčiais nugirstant kaip traška plokštelė per kuria švelniai bėga adata.

Tiesa, ne vien dėl technologijų plokštelės vėl tampa populiarios muzikinėje rinkoje. Prie to prisideda ir elementariausia mada. Žmonės nuolat ieško autentiškumo, na o muzika grojama senovišku būdu tarsi sudaro tą įspūdį.

Kaip šio dalyko pavyzdys yra įvardijamas ir įsitikinimas, jog vinilinė plokštelė turi geresnę garso kokybę nei pavyzdžiui diskas ar „Spotify“ platforma, nors jis nebūtinai yra teisingas.

Taip, kiekvienas garso inžinierius jums pasakytų, jog skaitmeniniai įrenginiai nukerpa dalį garsinės informacijos, ko nebūna su analogu.

Tačiau, tam, jog iš tikrųjų išgirstumėte principą reikėtų paieškoti vinilo plokštelės kur įrašų metu buvo naudojama analoginė technika, kas šiais laikais jau yra vis retesnis dalykas.

Kitu atveju skirtumo nepajusite, kadangi daugumą dabar leidžiamų plokštelių yra tas pats skaitmeninis garsas perkeltas ant kito formato.

Pojūtis, jog kažką turime su savimi

Vienas iš kita populiarumo priežastis yra gyvybingumo pojūtis. Taip, šiais laikais yra kur kas patogiau atsisiųsti „Spotify“ programėlę ant savo mobilaus telefono ar kompiuterio ir vienu mygtuku paleisti mėgiamą dainą.

Tačiau ar nėra smagiau išgirsti tą fizinį garso traškesį, adatėlę vaikščiojimą, ją patiems uždėti pasibaigus dainai, ne visuomet sulaukti tobulo įrašo atkūrimo…

Dabartiniais laikais viskas yra pasiekiama vienu paspaudimu, o mums nieko nereikia daryti ir galvoti, kadangi kompiuteris viską padarys pats.

Tačiau vinilo suteikiamas ryšys tarsi sukuria jausmą, jog mes turime kažką su savimi, su savo patefonu ir albumu turime tarsi kažkokį svarbesnį ryšį, o dainos tampa tikromis mūsų namų kambario nuotaikos kūrėjomis, ne vieną įrašu mūsų grojaraštyje.

Taigi, panašu, jog prie vinilų sugrįžimo prisidėjo ir tai, jog žmonės pasiilgsta to kiek kitokio jausmo vartojant muziką nei esame pripratę mes šiais laikais.

Pabaigai

Straipsnyje trumpai aptarėme vadinamąjį vinilų sugrįžimą. Panašu, jog prie to prisidėjo ne tik geresnės technologijos ar mada, tačiau ir svarbios sentimentalios priežastys ir ryšys kurio pasiilgstame.

Auginkite savo verslą

Nedidelė investicija, suteikianti jūsų verslui didelį konkurencinį pranašumą!

0
    0
    Krepšelis
    Jūsų krepšelis yra tuščiasGrįžti į parduotuvę