Apie garsų muzikos leidimą esame girdėję įvairiausių istorijų ar su tokiomis situacijomis esame susidūrę patys.
Kartais grįžtame namo po sunkių dienos darbų ir vienintelis dalykas, ko norime – tiesiog pailsėti, gerai išsimiegoti ir pasiruošti kitai dienai.
Deja, atrodo lyg tyčia tą vakarą kažkas iš kaimynų švenčia gimtadienį ar susitinka su draugais pavakaroti. Na, o be garsios muzikos vakarėliai dažniausiai nepraeina.
Kai kurie iš mūsų galbūt patys yra „prisidirbę“ ir esame sulaukę nemalonių vizitų iš nepatenkintų kaimynų ar net policijos pareigūnų.
Tačiau muzikos klausymas viešoje erdvėje yra kiek kitoks dalykas. Čia juk vyksta vieši renginiai, muzika groja parduotuvėse, baruose ir klubuose. Taigi, ar garsi muzika viešai yra pažeidimas?
Šiame straipsnyje bandysime atsakyti būtent į šį klausimą.
Viešasis muzikos klausymu galėtume iš esmės laikyti bet kokį muzikos leidimą viešoje erdvėje. Čia įeina bet koks viešas renginys – koncertas, šventė ar mugė, taip pat diskotekos, naktiniai, klubai ir panašiai.
Teisiškai, toks muzikos klausymas yra traktuojamas kaip visiškai kitoks, nei tarkime jos klausymas kartu su draugais namuose. Už tai, kad autorių teisėmis saugomą muziką galėtume naudoti viešai, verslininkams yra privalomas teisę leisti tokią muziką suteikiantis leidimas.
Paprastai leidimo suteikimo klausimus, kartu su pačių autorių teisių saugojimu sprendžia LATGA organizacija, tačiau galima rinktis ir kitas alternatyvas. Mūsų organizacija – cherrymusic.lt komanda taip pat turi teisę verslininkams išduoti leidimą muziką naudoti viešai.
Jei ieškote optimalaus sprendimo, nesvarbu koks verslas bebūtume, drąsiais kreipkitės į mus ir mes galėsime padėti.
Taigi, išsiaiškinome, jog viešas muzikos leidimas – visiškai kitas arkliukas. O kaip dėl trankaus muzikos leidimo?
Naktiniai klubai, barai ar diskotekos praktiškai visuomet yra įsirengę atskirose patalpose. Tai iš esmės jas visas leidžia dedikuoti įvairiems vakarėliams ar renginiams kur iki pat paryčių žmonės gali linksmintis nieko netrukdomi.
Na, žinoma o muziką čia galima leisti tokiu garsu kurių norime, kadangi viskas vyksta uždarose patalpose, o viešoje erdvėje sunkias kas girdisi.
Kitas dalykas – renginiai viešoje erdvėse. Ko gero pastebėjote, jei vyksta kokie festivaliai ir koncertai, tai dažniausiai atokios nuo didžiųjų miestų vietos, o jeigu kas ir vyksta mieste, retai kada iki vėlumos.
Tokiu būdu organizatoriai išvengia nemalonumų iš aplinkinių gyventojų dėl per garsiai leidžiamos muzikos, kadangi renginys vyksta toliau nuo jame nedalyvaujančių žmonių.
Kaip byloja LR Administracinio kodo 488 straipsnis – viešosios tvarkos pažeidimu yra laikomas bet koks muzikos leidimas, grojimas instrumentu ar kitoks triukšmas viešoje erdvėje, kuri tam nėra skirta.
Tai gali būti viešasis transportas, parkai, aikštės ir kitos vietos. Ribojimai čia galioja nuo 19 iki 22 valandos vakare ir nuo 22 iki 7 valandos nakties metu. Už tokius pažeidimus yra numatytos administracinės baudos.
Taigi, norint išvengti nemalonumų, reikėtų vengti kelti nereikalingą triukšmą tose vietose, kur to daryti negalima. Na, o organizatoriai turėtų protingai parinkti lokaciją.
Pabaigai
Straipsnyje trumpai aptarėme muzikos leidimą viešai ir triukšmo aspektą. Galima sakyti, jog už bereikalingą triukšmo kėlimą administracinės baudos yra numatytos.
Na, o tam, kad visi jūsų renginio dalyviai galėtų laisvai linksmintis, savo renginiui geriau yra numatyti atokesnę vietą, arba uždaras patalpas, kur nebūtų trukdoma aplinkiniams gyventojams.