Muzika – viena iš galingiausių platformų kūrėjams išreikšti save, griauti visuomenės stereotipus, o galbūt net pasakyti kažką kontroversiško, kas priverstų tam tikrą dalį klausytojų pasijusti nejaukiai ar permąstyti esamas situacijas visuomenėje.

Šiais laikais pastebima, jog vienas iš stipriausių politinių judėjimų atsispindinčių muzikoje yra feminizmas. Moterys šiais laikais kur kas drąsiau skelbia savo kūrybines idėjas, griauna lyčių stereotipus ir propaguoja mintis apie laisvas seksualumo išraiškas kiekvienai moteriai.

Šiame straipsnyje – šiek tiek apie feminizmą muzikoje ir kokią įtaką judėjimas turi dabar.

Žvilgsnis į istoriją – užmojai buvo matomi dar 60-aisiais

1960-ųjų era buvo viena iš svarbiausių erų XX amžiaus istorijoje. Šaltasis karas, taikūs protestai, iškilo daug politinių ir visuomeninių judėjimų. Vienas iš jų, žinoma, buvo feminizmas.

Įdomu tai, jog viena iš svarbiausių platformų per kurią ir iškilo vadinamoji antroji feminizmo banga buvo ir muzika.

Paimkime kaip pavyzdį amerikiečių atlikėjos Lesley Gore kūrinį „You don’t own me“. Šis iš esmės paprastas rokenrolo numeris pasižymėjo tikrai drąsiais tam metui žodžiais.

Išvertus į lietuvių kalbą, dainos pagrindinė mintis maždaug išsiverstų kaip: aš nesu daiktais, kad galėtum mane demonstruoti kitiems, negali man už mane pasakyti ką galvoti ir ką daryti.

Manoma, jog būtent ši viena daina sujaukė nusistovėjusias normas visuomenėje ir pradėjo visą judėjimą.

Kiek vėliau, tiek 60-aisiais, tiek 70-aisiais muzikos industriją paskatino keistis ir mintis, jog industrijoje nėra pakankamai moteriškų grupių, na o įrašų kampanijos visoje JAV apskritai buvo tuomet sudariusios sutartis vos su 5 tokiomis grupėmis.

Panašūs judėjimai tęsėsi ir lig šių dienų.

Moterys šiuolaikinėje muzikoje

Vaizdas moterų atžvilgiu šiuolaikinėje muzikoje yra žymiai kitoks. Atsiradus internetui, atsirado ir kur kas platesnio masto galimybės moterims atlikėjoms kurti tokią muziką kurią nori jos, nesibaiminant visuomenės atsako.

Puikus to pavyzdys yra hiphopo ir repo muzika. Tradiciškai laikomas kaip ultra-vyriškas muzikos žanras, šiais laikais keičiasi ir leidžia vis daugiau moterų drąsiai reikšti savo idėjas šiame žanre.

Galbūt prie to prisidėjo ir apskritai faktas, jog repo muzika šiuo metu yra populiariausias muzikos žanras pasaulyje, tačiau faktas, jog feminizmo apraiškas mes galime laisvai girdėti net ir pačiose populiariausiose dainose.

Atlikėjos tokios kaip Cardi B, Nicki Minaj ar Iggy Azalea ne tik pastoviai skina apdovanojimus prestižiniuose kritikų renginiuose, tačiau kartu mėgaujasi gausiai parduodamais įrašais ir tūkstantinėmis miniomis fanų savo koncertuose.

Taigi, galima sakyti, jog šiuolaikinė visuomenė yra žymiai atviresnė atlikėjoms moterims norinčioms kurti tai, kas patinka.
Legali muzika – puikūs būdas paremti atlikėjas moteris

Jei esate verslo atstovai – muzika gali būti labai svarbi priemonė jūsų organizuojamiems renginiams ar padėti sukurti tam tikrą atmosferą. Tiesa, norint ją versle naudoti legaliai, jums yra būtinas leidimas įgalinantis viešą kūrinių atlikimą.

Cherrymusic.lt komanda gali jums padėti susitvarkyti visus reikalus ir rasti geriausią sprendimą legaliam muzikos naudojimui. Susisiekite su mumis, o mes surasime geriausią sprendimą.

Pabaigai

Feminizmas muzikoje buvo nuo seniausių laikų, tačiau dabartiniais laikais atlikėjos moterys turi žymiai daugiau galimybių kurti ir skleisti savo idėjas. Na, o besikeičiančios normos moteris priima kur kas atviriau nei seniau.